Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neničte si vlasy

28. 4. 2007
Jestli si myslíte, že vaše vlasy už zničené rostou, tak jste na omylu! Když totiž vyrůstají z vlasového lůžka, jsou naprosto zdravé, lesklé a poddajné. Jejich kvalita se ale časem mění, neboť vaše kadeře také stárnou (vlasy rostou jeden až jeden a půl centimetr za měsíc). Tím, jak vlasy neustále myjete, lakujete, fénujete, tak je namáháte. Šupiny, které chrání kmen vlasu, se vrstva za vrstvou opotřebovávají.  Dojde to až tak daleko, že se začnou štěpit.
 
Pozor na elektrické pomocníky!
Pokud vaše vlasy často podrobujete nejrůznějším krášlícím procedurám, myslete na to, že další zásahy jsou pro vaši hřívu ještě drastičtější – takové tupírování dokáže zdrsnit narušený povrch ještě víc. Nepoužívejte kulmy, žehličky a další elektrické přístroje každý den. Teplo vytáhne z vlasů vlhkost a pak se nemůžete divit, že se vaše lokny lámou. Oslabené vlasy nekartáčujte, k rozčesání použijte řídký hřeben s hladkým povrchem. Nikdy vlasy netahejte, ale opatrně rozčesávejte.
 
Slunce jako narušitel
Rovněž to nepřehánějte s častým barvením – když už to musí být, dobarvujte jen odrosty a konečky vlasů pravidelně stříhejte. Jestli se často a ráda sluníte, měla byste používat speciální šampony, které vaše vlasy před sluníčkem ochrání. Koneckonců, uvažte si třeba nějaký veselý šátek, který vás ozdobí. Nasaďte si čepici nebo sexy klobouček.
 
Šetrná péče
Narušené vlasy se musí ošetřovat jemně – jsou totiž už velmi choulostivé. Když si budete mýt prameny, nesnažte se rukama po nich šmejdit jako zběsilá a šetřete je také při sušení (stačí, když si uděláte turban a necháte vodu nasát do ručníku). Používejte klidně regenerační kondicionér, o jehož vhodnosti se poraďte se zkušeným kadeřníkem.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář